contenthead
article title

دانلود پاورپوینت : درس تربیت بدنی و ورزش معلولین

عنوان پاورپوینت
درس تربیت بدنی و ورزش معلولین
فهرست اسلاید های پاورپوینت

فصل اول : آشنایی با تاریخچه معلولیت
فصل دوم : طبقه بندی معلولیت
فصل سوم: انواع وسایل کمکی و اندام‌های مصنوعی مورد استفاده معلولین
فصل چهارم: کلاس‌بندی رشته‌های ورزشی
فصل پنجم: تاریخچه مسابقات پارالیمپیک معلولین جهان

بخشی از محتوای پاورپوینت

تاریخچه معلولیت

معلولیت همزاد با پیدایش انسان‌ها است و قدمتی همپای تاریخ بشر دارد. مروری بر تاریخچه معلولیت نشان می‌دهد که در هر دوره‌ای از تاریخ، در هر فرهنگ و تمدنی و در همه طبقات اجتماعی افرادی وجود داشته‌اند که از نظر فعالیت‌های اجتماعی و جسمانی کنش‌های ذهنی پایین‌تر از حد طبیعی عمل نموده و گرچه نیازمند توجهات ویژه‌ای بوده‌اند.

اقسام توانبخشی

متخصصین و کارشناسان توانبخشی بعضاً حیطه کار خود را به دو بخش توانبخشی جسمی و روانی تقسیم‌بندی می‌نمایند، در توانبخشی جسمی ، مجموعه اقدامات در جهت بازسازی و آماده‌سازی ساختمان جسمی و فیزیولوژیک معلول معطوف می‌گردد.

معلولین قطع عضو

معلولین قطع عضو به آن دسته از افراد اطلاق می‌گردد که یک یا دو و یا چند عضو از اعضای بدن (دست ـ پا) خود را در اثر عوارض گوناگون از دست داده باشند.

ورزش برای افراد ضایعه نخاعی

ورزش برای افراد ضایعه نخاعی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر و تفکیک‌نشدنی از زندگی آن‌ها است. تأثیرات جدی ورزش برای این گروه از افراد در چهار دامنه وسیع 1ـ تغییرات زیستی ـ حرکتی 2ـ تأثیرات روحی ـ روانی 3ـ تأثیرات ذهنی ـ عصبی 4ـ تأثیرات عاطفی ـ اجتماعی قرار می‌گیرند. بیشترین نتایج ورزش در هر یک از این جنبه‌ها را می‌توان در «گستره زندگی مستقل» و «سلامت» به معنای عام کلمه یافت.

NPC چیست؟

کمیته ملی پارالیمپیک به منزله مؤسسه‌ای غیرتجاری، غیرانتفاعی وابسته  به کمیته ملی المپیک است. این کمیته تنها سازمانی است که سرپرستی، اداره و هماهنگی امور مربوطه به شرکت قهرمانان جانباز و معلول ایرانی را در بازی‌های تابستانی و زمستانی پارالیمپیک، منطقه‌ای، بین‌المللی  و قاره‌ای که کمیته بین‌المللی پارالیمپیک تدارک می‌بیند یا حمایت می‌کند را برعهده دارد.

مشخصات

نوع فایل : Powerpoint 2007

حجم دانلود : 759.9 کیلوبایت

تعداد اسلاید ها : 198 اسلاید

تعداد بازدید : 239

کد پاور پوینت : PPT152

قیمت : فقط 3500 تومان

خرید آنلاین و دانلود فوری
از پایگاه نشرستان، «با اطمینان» خرید کنید.
کیفیت کلیه محصولات «تضمین» شده است.
پس از پرداخت آنلاین، «فوراً» می توانید فایل خود را دانلود کنید.
پرداخت آنلاین، با «تمام کارت های عضو شتاب» امکان پذیر است.
خرید آنلاین فایل و دانلود فوری

contenthead